۵ کاربرد ورق مولتی استایل

 1. صفحه نخست »
 2. »

کاربرد ورق مولتی استایل در صنایع مختلف

در مقالات قبلی که پیرامون مولتی استایل نوشتیم، اشاره کردیم که کاربرد مولتی استایل، محدود به چند مورد خاص نمی‌شود. مثلا شما می‌توانید تمام کاربردهایی که از چوب ام دی اف می‌شود را نام ببرید؟ یا می‌توانید بگویید از شیشه فقط برای چند کاربری خاص می‌توان استفاده کرد؟ در حالی که اگر از آسمان تا زمین و از زمین تا زیر دریاها را هم مشاهده کنید، اثری از شیشه می‌بینید. از شیشه هواپیما گرفته تا شیشه ساعت، از ظروف شیشه‌ای گرفته تا برج‌های نماشیشه و غیره همگی از شیشه ساخته شده است. مولتی استایل هم چیزی مانند شیشه است که می‌توانید در جاها و کارهای زیادی از آن استفاده کنید. ما در این مطلب به کاربرد ورق مولتی استایل خواهیم پرداخت؛ البته همانطور که گفتیم فقط به کاربردهای متداول آن اشاره می‌کنیم چون استفاده‌های فراوانی از این محصول می‌توانید انجام دهید.

نکاتی که قبل از کاربرد مولتی استایل باید بدانید

یک مرحله قبل از کاربرد ورق مولتی استایل، شما باید بدانید که این محصول چیست؟ اگر اطلاعات شما درباره این محصول صفر صفر است، توصیه می‌کنیم حتما مقاله زیر را که به چیستی این محصول اشاره کردیم، مطالعه کنید:

مقاله مرتبط: ورق مولتی استایل چیست؟

این ورق‌ها مزایایی دارد که باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند و همچنین کاربرد مولتی استایل به این صورت فراگیر شود؛ این موارد عبارتند از:

 • بسیار ارزان است: البته این صفت مبالغه آمیز «بسیار ارزان»، در مقایسه با محصولاتی مثل شیشه و آینه معنا پیدا می‌کند؛ چراکه این محصول نیز مانند هر محصول دیگری دارای مواد اولیه و تکنولوژی ساخت و غیره است که هزینه‌های تولید مختص خودش را دارد.
 • بسیار سبک است: این مورد را هم در مقایسه با متریال‌هایی که در بالا اشاره کردیم باید قرار دهیم. مثلا شما به جای شیشه‌ها و آینه‌های سنگینی که خطرات جانی و مالی در بر دارد، می‌توانید از ورق مولتی استایل استفاده کنید که واقعا سبک است. وزن مولتی استایل در مقایسه با شیشه و آینه، مثل وزن پَرِ کاه در برابر تنه درخت است!
 • مقاوم است: این محصول برخلاف شیشه، که روحیه شکننده‌ای دارد! بسیار مقاوم است و در برابر سنگ و غیره سر خم نمی‌کند.
 • خوش برش است: یک دلیل محوبیت کاربرد مولتی استایل همین انعطاف پذیری آن و خوش برش بودن آن است. مولتی استایل را به هر شکل و شمایلی که خواستید می‌توانید در آورید.
 • تنوع رنگ دارد: گرچه دو رنگ نقره‌ای و طلاییِ این محصول بسیار متداول است، اما رنگ‌بندی آن بسیار زیاد است.

کاربرد ورق مولتی استایل در صنایع مختلف

بیشترین صنایعی که ورق مولتی استایل در آن‌ها کاربرد دارد صنایعی مثل سازندگان پلاک، سازندگان هدایای تبلیغاتی و جشنواره‌ای، سازندگان تابلو و مواردی شبیه به این است که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کاربرد مولتی استایل در صنعت تابلوسازی

کاریرد مولتی استایل در تابلوسازی

سردر بسیاری از آموزشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی یا آرایشگاه‌های زنانه، املاک و سایر اصناف را که مشاهده کنید حتما تابلویی که نشان دهنده نام برند و نوع فعالیت آن‌ها است را می‌بینید، امروزه یکی از متریال‌های به صرفه برای ساخت این تابلوها، مولتی استایل است و به همین جهت کاربرد مولتی استایل در صنعت تابلوسازی بسیار زیاد است.

صنعت پلاک سازی و کاربرد ورق مولتی استایل در آن

پلاک سازی و کاربرد ورق مولتی استایل

یکی دیگر از صنایعی که شباهت زیادی به تابلوسازی دارد، پلاک سازی است. پلاک مطب پزشکان، دفاتر حقوقی، پلاک اتاق‌های بیمارستان‌ها، ادارات و غیره از جمله موارد کاربرد ورق مولتی استایل است. از آنجایی که این ورق‌ها جلوه بسیار زیادی دارد و متن به خوبی رو آن خوانده می‌شود، بنابراین برای این کار بسیار مناسب است. از جمله متداول‌ترین رنگ‌ها برای ساخت پلاک‌ها می‌توان به دو رنگ طلایی و نقره‌ای اشاره کرد.

کاربرد مولتی استایل در شیرینی پزی و قنادی

کاربرد مولتی استایل در تزئین کیک

امروزه اگر سری به قنادی‌ها بزنید، شمع‌های تولد متفاوتی می‌بینید که مانند پلاستیک است اما روی آن به رنگ طلایی یا نقره‌ای است و با نقش و نگارهای مختلفی از اعداد و ارقام گرفته تا نام و اسامی افراد برش خورده است. مثلا اگر یک happy birth day قشنگ و طلایی رنگ برای روی کیک تولد می‌خواهید، می‌توانید از انواع مدل‌هایی که با ورق مولتی استایل ساخته شده خریداری کنید.

ساخت انواع لوازم تزئینی جشن‌ها و تولدها و حتی مراسمات ختم و غیره نیز با این محصول پرکاربرد یعنی ورق مولتی استایل امکان پذیر است.

کاربرد مولتی استایل در تولید هدایا و دکوریجات

بسیاری از هدایایی که امروزه در جشنواره‌ها و مراسمات این چنینی اهدا می‌شود از ورق مولتی استایل ساخته شده است. قطعا بعد از پلاک و تابلوسازی، کاربرد مولتی استایل در صنایعی که مشغول ساخت هدایای تبلیغاتی و غیره هستند بسیار زیاد است.

از جمله این هدایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت انواع تندیس‌ها با مولتی استایل
 • ساخت انواع بچ سینه و پلاک‌های بند انگشتی برای لباس
 • کاربرد ورق مولتی استایل در ساخت انواع باکس هدیه
 • ساخت انواع دفاتر یادداشت با جلدهای مولتی استایل
 • تولید سررسیدهای بسیار زیبا برای سازمان‌های مختلف

کاربرد مولتی استایل در درج نام و اسامی افراد برای انتظامات و غیره

دکوراسیون و کاربرد ورق مولتی استایل در این صنعت

کاربرد ورق مولتی استایل در دکوراسیون

صنعت دکوراسیون و دکوراتیوها همواره به دنبال جدیدترین و به روزترین متریال‌ها برای استفاده در فضاسازی و تزئینات داخلی و غیره هستند. به دلیل مزایای زیادی که به بخشی از آن‌ها در بالا اشاره کردیم، دست دکوراتیوها برای کاربرد مولتی ورق مولتی استایل در فضاسازی و ساخت دکورهای مختلف و همچنین تزئینات داخلی بسیار باز است.

علاوه بر این نباید از زیبایی این محصول چشم پوشید، دکوراسیون مساوی زیبایی و جلوه به منظور دزدیدن چشم افراد و جلب توجه آن‌ها است که قطعا مولتی استایل از پس از کار بر می‌آید.

جمع بندی و نتیجه گیری از کاربردهای مولتی استایل

مولتی استایل به دلیل قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ای که دارد، مورد توجه بسیاری از صنایع مختلف است همچنین شما می توانید برای مشاهده لیست قیمت و خرید مولتی استایل، اینجا را کلیک کنید. کاربرد ورق مولتی استایل در ایران فراگیر است به همین جهت در اینجا نیز تولید می شود، به عنوان مثال ما در آریاپلاست بسیاری از نیاز بازار در سراسر کشور را تامین کرده و حتی امروزه به خارج از کشور صادر می‌کنیم. طبیعتا کاربرد مولتی استایل در صنایع مختلف تقاضا برای این محصول را افزایش داده است؛ چراکه همانطور که اشاره کردیم، این محصول علاوه بر قیمت مناسب، سبک بوده و بسیار منطعف و خوش برش است. اگر شما هم کاری دارید که فکر می‌کنید ورق مولتی استایل به کارتان می‌آید، درنگ نکنید و همین حالا با آریاپلاست تماس بگیرید تا راهنمایی‌تان کنیم.

مقـــــالات مرتبـــــط را مشاهـــــده کنیـــــد
مشاهده آرشیو

معرفی انواع مولتی استایل

وقتی از انواع مولتی استایل صحبت می‌کنیم بیشتر از محصولات متداول بازار سخن می‌گوییم. آنچه در بازار ایران موجود است انواع مولتی استایل‌های صاف و ...

منتشر شده در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
0 نظر تا کنون ارائه شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 1 =